PARAFIA
NARODZENIA NMP
Intencje mszalne | Zapowiedzi      
Strona główna Historia Parafia Kronika Galeria Bierzmowanie Różności
    Różne informacje.
         Licznik odwiedzinLiturgia na dziś
Kolęda 2018
Plan rekolekcji
Triduum Sacrum
Wartość życia
Święta ruchome


KONKURSY

Wiedzowy
Poetycki
Plastyczny

 Konkurs wiedzowy

             

        Szczególnym akcentem uczczenia 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową było przeprowadzenie konkursów plastycznego, recytatorskiego oraz wiedzy o Wielkim Papieżu. Szkoła Podstawowa w Krzęcinie miała zaszczyt przygotować konkurs wiedzowy. Wszystko to związane z VIII Dniem Papieskim, który w tym roku przeżywany był pod hasłem "Jan Paweł II - Wychowawca Młodych". Chociaż czas przygotowania był bardzo ograniczony, to jednak nie brak było zainteresowania, co nas ogromnie cieszy. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować nauczycielom i uczniom ze szkół w: Jaśkowicach, Borku Szlacheckim, Kopance, Skawinie SP nr 2, Zelczynie za podjęcie trudu wzięcia udziału podzielenia się wiedzą o Janie Pawle II. Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, który dawał szansę najlepszej trójce z danej szkoły by wziąć udział w międzyszkolnych zmaganiach promujących trzech najlepszych uczestników do wzięcia udziału w wielkim finale 16 października w kościele Narodzenia NMP w Krzęcinie. Jednak listę finalistów trzeba było powiększyć ze względu na wysoką ilość uzyskanych punktów. W międzyszkolnym etapie wzięło udział 22 uczestników, z których siedmioro przeszło do finału. Maria Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Kopance, Klaudia Rachwał i Agnieszka Śnieżek ze Szkoły Podstawowej w Krzęcine, Dominika Kuźniar i Dominika Gubała ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skawinie, Patrycja Sęk i Jarosław Lalik ze Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim.
            Materiał do opanowania był ciekawy, a szczegółowe pytania pozwoliły utwierdzić uczestników o ich wspaniałym przygotowaniu i zająć najwyższe medalowe miejsca. Gratulujemy! To wspaniale, że młode pokolenie chętnie sięga do treści nauczania Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, o tym świadczy ich postawa i trud poniesiony z miłości do naszego Wielkiego Rodaka.
            Pamiątkowe dyplomy oraz upominki będą przypominały ten rocznicowy dzień 16 października 2008 roku. Ja ze swej strony pragnę serdecznie podziękować Pani Dyrektor mgr Halinie Jaskiernej oraz Pani mgr Annie Zięcik i Pani mgr Ewie Motyl za wykonanie wszelkich prac związanych z konkursem i poświęcenie czasu.
Ks. Józef Chodurek