PARAFIA
NARODZENIA NMP
Intencje mszalne | Zapowiedzi      
Strona główna Historia Parafia Kronika Galeria Bierzmowanie Różności
    Ważniejsze wydarzenia z życia parafii.
         Licznik odwiedzinDróżki
Łagiewniki
Odpust 2005
Pożegnanie Papieża
Św. Walenty
3 rocznica
Prymicje
Pielgrzymka do Włoch
Nauczycielu dobry...
Pielgrzymka

 
Pożegnanie Jana Pawła II2 kwietnia 2005 roku
o godzinie 21.37
pożegnaliśmy Wielkiego Polaka
Papieża Jana Pawła II


     Dzień 2 kwietnia 2005 roku, godzina 21.37 na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Choroba i śmierć Jana Pawła II powaliła nas wszystkich na kolana w gorącej modlitwie. Modlił się i modli cały świat.
     Nasza wspólnota parafialna czynnie włączyła się w nurt globalnych błagań. Gdy dowiedzieliśmy się o ciężkim stanie zdrowia Jana Pawła II, każdego dnia na kolanach błagaliśmy Boga za Papieża, pamiętając jednak o słowach modlitwy Ojcze nasz: “...bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi...”

Kwiaty i wieńce składane Ojce Świętemu
     Nieświadomi zagrożenia jak zwykle w czwartek odmawialiśmy za Papieża Koronkę do Miłosierdzia Bożego (prowadziła ją młodzież przygotowująca się do bierzmowania), w piątek - na wieść o ciężkim stanie zdrowia Jana Pawła II - polecaliśmy Go Najświętszemu Sercu Jezusowemu odmawiając litanie w kościele parafialnym i w kaplicy w Facimiechu. W sobotę prosiliśmy o wstawiennictwo Matkę Najświętszą słowami Litanii Loretańskiej.
     Wola Boża była jednak inna od naszej. Pan Bóg powołał Jana Pawła II do siebie. W parafii oznajmiły o tym fakcie bijące dzwony, a potem modlitwa wiernych, która trwała do północy. W niedzielę po każdej Mszy św. odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłego Papieża, a o godzinie 12.00 odprawiliśmy pierwszą Mszę świętą za duszę świętej pamięci Jana Pawła II. Wiele osób modliło się także w czasie przedpołudniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od tego dnia do chwili pogrzebu, każdego wieczoru licznie gromadziliśmy się na modlitwie wieczornej za zmarłego Papieża.

Uczniowie w drodze do kościoła
     W poniedziałek o godz. 20.00 odbył się różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim o 21.00. We wtorek i środę modlitwa różańcowa trwała nieco dłużej, zaczynała się o godz. 20.00, a kończyła o 21.37 - godzinie śmierci + Jana Pawła II.
     W czwartek o godzinie 9.30 zebrali się w kościele na Mszy świętej żałobnej uczniowie i pracownicy Szkół Podstawowych z Facimiecha, Krzęcina, Polanki Hallera i Zelczyny. Po Mszy świętej utworzyli wokół kościoła łańcuch “z życia do życia” i odśpiewali pieśni: “Abba Ojcze” oraz “Czy wy wiecie, że jesteśmy świątynią”.

Łańcuch z życia do życia
     Wieczorem o godz. 20.00 odbyła się parafialna Msza święta żałobna za + Jana Pawła II. Przybyły poczty sztandarowe i orkiestra. Przy portrecie Ojca Świętego złożono wiązanki kwiatów, odśpiewano “Barkę” i “Czarną Madonnę”. Msza Święta zakończyła się Apelem Jasnogórskim. Pełny kościół parafian modlił się o wieczny odpoczynek dla zmarłego Papieża. Te wydarzenia zostały uwiecznione na zdjęciach, byśmy pamiętali nie tylko dziś i jutro, ale przez całe nasze życie, pamiętali o tym, czego nas uczył Jan Paweł II i te treści realizowali w swoim życiu.

Msza święta żałobna za + Jana Pawła II
     Modlitwa różańcowa parafian w intencji Papieża trwała także w kaplicach w Facimiechu i Pozowicach.
     Nadal chcemy się modlić za zmarłego Ojca Świętego. Najpierw będziemy prosili o Jego rychłą beatyfikację, potem kanonizację. Jak Bóg pozwoli, to potem będziemy zanosili modlitwy do Boga przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła Wielkiego. Ta wspólna modlitwa będzie się odbywać 2-go każdego miesiąca o godzinie 20.00, a kończyć o 21.37. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.