PARAFIA
NARODZENIA NMP
Intencje mszalne | Zapowiedzi      
Strona główna Historia Parafia Kronika Galeria Bierzmowanie Różności
    Witamy na stronie Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie
         Licznik odwiedzin




Polecamy strony:

Stolica Apostolska - Watykan

Konferencja Episkopatu Polski

Archidiecezja Krakowska

Opoka - labolatorium wiary

Szkoła w Krzęcinie

Sołectwo Zelczyna

Szkoła w Polance Hallera

Szkoła w Zelczynie

Sołtys Krzęcina


Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej


OSP w Krzęcinie


INTENCJE MSZY ŚW. 17/02/2019 - 05/03/2019

INTENCJE MSZY ŚW. 17/02/2019 - 05/03/2019

Niedziela 17 lutego 2019 VI Niedziela Zwykła

Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny

7:00

+ Maria Sekuła, Jerzy mąż

9:00

+ Anna Kachnic, Jakub i Sebastian mężowie, Stefania córka

11:00

+ Stanisława Sekuła (od syna Sławomira z rodziną) - Msza święta odprawiona Centrum Don Guanella

+ Stanisława Sekuła (od Doroty i Piotra Zięby, Teresy i Jarosława Przystał, Roberta i Agnieszki Sekuła, Krzysztofy Sekuła) - Msza święta odprawiona w innej parafii (ks. W. Baniak)

- o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Krzęcińskiej dla Hani na roczek

16:20

+ Zygmunt i Julia Barcikowscy, zmarli rodzice, Maria Barcikowska

Poniedziałek 18 lutego 2019 

św. Konstancji; bł. Jana z Fiesoli (Fra Angelico), kapłana; św. Teotoniusza, zakonnika; św. Flawiana, patriarchy

6:30

+ Maria Kowalczyk (od Grzegorza Oramusa)

+ Maria Stokłosa, Bronisław mąż (od siostry Anny) - Ochodza 42

17:00

+ Franciszek i Anna Badura i zmarli z rodziny

Wtorek 19 lutego 2019 

św. Konrada z Piacenzy, pustelnika

6:30

+ Stanisław Pacułt (od bratowej Zofii Pacułt) - Ochodza 53

+ Anna Janik (od chrzestnej matki)

17:00

+ Elżbieta Jagocha - rocznica śmierci (od syna Tadeusza z żoną)

+ Elżbieta Jagocha - rocznica śmierci

Środa 20 lutego 2019 

św. Zenobiusza, kapłana i męczennika; św. Eleuteriusza, biskupa

: 0

+ Jan Sojka, Janina żona

6:30

+ Bronisław Wycisk (od rodziny Żmudów z Polanki Hallera)

+ Henryk Ostrogórski (od rodziny Kubasów i Janików z Rzozowa)

17:00

+ Jan Sojka, Janina żona

Czwartek 21 lutego 2019 

św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła

6:30

+ Adam Antos (od sąsiadów Kukułów)

+ Tadeusz Żmuda (od sąsiadów)

17:00

+ Felicja Młotkowska, Wit mąż i zmarli rodzice

Piątek 22 lutego 2019 

święto Katedry św. Piotra Apostoła

6:30

+ Władysław Grzesiak (od Sławomira i Kamila)

+ Mieczysław Krzysiek (od siostrzeńcy Katarzyny)

17:00

+ Władysław Kęs, Walenty syn

Sobota 23 lutego 2019 

Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika; bł. Izabeli Francuskiej, dziewicy; bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika

6:30

+ Józef Żmuda (od sąsiadów z Działów Krzęcińsko-Zelczyńskich) - Krzęcin 267

+ Leon i Maria Zięcik, Stanisław i Władysław

17:00

+ Stanisław Żmuda - rocznica śmierci (od żony) - Krzęcin, ul. Kwiatowa

Niedziela 24 lutego 2019 VII Niedziela Zwykła

św. Marka Marconiego, zakonnika; św. Etelberta

7:00

+ Leszek Tałach

9:00

+ Stanisław Niewolski, Maria żona

11:00

- o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Krzęcińskiej dla Parafian , dla dzieci przyjmujących chrzest, dla ich rodziców i chrzestnych

16:20

+ Wanda i Mieczysław Malinowscy, Ryszard syn, zmarli rodzice i rodzeństwo

Poniedziałek 25 lutego 2019 

św. Cezarego z Nazjanzu, pustelnika; bł. Dominika Lentiniego, kapłana; św. Tarazjusza, patriarchy; św. męczenników Alojzego Versiglia, biskupa i Kaliksta Caravario, kapłana

6:30

+ Anna Kozioł (od chrześnika Stanisława)

+ Wincenty Jankowicz (od syna Piotra z żoną)

17:00

+ Wojciech Wojnar - rocznica śmierci (od żony i syna Bartłomieja)

Wtorek 26 lutego 2019 

św. Aleksandra, biskupa; św. Pauli Montal, dziewicy

6:30

+ Stanisław Poniedziałek (od Denisa i Kendi)

+ Ewelina Jekiełek (od rodzin Cerków i Małysów)

17:00

+ Franciszek Żmuda - rocznica śmierci (od syna Franciszka) - Grabie 54

Środa 27 lutego 2019 

św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, zakonnika; św. Leandera, biskupa

6:30

+ Stanisław Wójcik (od pracowników Szkoły Podstawowej w Krzęcinie)

+ Aleksander Stokłosa - 2 rocznica śmierci (od rodziny Ożogów ze Skawiny)

17:00

+ Czesław Lelek - rocznica śmierci (od żony Stanisławy)

Czwartek 28 lutego 2019 

św. Hilarego I, papieża

6:30

+ Maria Zięcik - 19 rocznica śmierci i zmarli rodzice

+ Józef Żmuda - 23 rocznica śmierci

17:00

+ Krzysztof Wycisk (od rodziny Szymulów i Jankowiczów) - zbiorowa

+ Grzegorz Turek (od kuzynki i kuzynów z Przytkowic) - zbiorowa

+ Stanisław Madej (od Doroty i Renaty - koleżanek córki Katarzyny) - zbiorowa

+ Roman Orzechowski (od kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie)

+ Maria Sekuła (od sąsiadów z Działów Krzęciński-Zelczyńskich) - zbiorowa

+ Aldona, Kamil, Aleksandra i Nadia Stopa (od rodziny Żmudów z Krakowa) - zbiorowa

+ Lucjan Żmuda (od Joanny i Jarosława Bysiek z synem Mikołajem) - zbiorowa

+ Maria Sekuła (od chrześnika Stanisława z rodziną) - Ochodza 48 (zbiorowa)

+ Wojciech Wojnar (od sąsiadów) - zbiorowa

+ Michał Dunaj (od rodziny Urantów) - zbiorowa

+ Józef Mrożek (od sąsiadów) - zbiorowa

+ Stanisława Czernachowska (od siostrzeńca Antkaz żoną i córkami) - zbiorowa

+ Jan Śpiewla (od przyjaciół, kolegów i znajomych) - zbiorowa

+ Maria Czopek (od sąsiadów) - zbiorowa

+ Maria Szwed (od Członkiń Róży Matki Bożej Szkaplerznej) - zbiorowa

+ Maria Barcikowska (od Tomasza i Karoliny) - zbiorowa

+ Stanisław Myśliwiec (od Eugeniusza Badury) - zbiorowe

+ Stanisław Lelek (od szwagierki Stanisławy) - zbiorowa

+ Janina Planta (od mieszkańców Gołuchowic) - zbiorowa

+ Adam Morek (od mieszkańców Gołuchowic) - zbiorowa

+ Bronisław Buras (od sąsiadów z Działów Krzęcińsko-Zelczyńskich) - zbiorowa

+ Władysława Sekuła (od Członkiń Róży Matki Bożej Niepokalanie Poczętej) - zbiorowa

+ Helena Jachymczyk (od Róży Królowej Pokoju) - zbiorowa

+ Adela Kowalczyk (od sąsiadów) - zbiorowa

+ Helena Badura (od sąsiadów) - zbiorowa

Piątek 1 marca 2019 

św. Albina, biskupa; św. Feliksa III, papieża

: 0

+ Stanisław Lelek (od córki Małgorzaty z rodziną) - Msza święta odprawiona w Parafii MB Królowej Polski (ul. Zamiejska)

6:30

+ Aniela Mlost, Wincenty mąż, Stanisław i Edward synowie i zmarli rodzice

+ Helena Kuberska i zmarli z rodziny

17:00

+ za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych

Sobota 2 marca 2019 

św. Agnieszki z Pragi; bł. Karola, męczennika

: 0

+ Stanisław Lelek (od wnuka Mariusza) - Msza święta odprawiona w Parafii MB Królowej Polski (ul. Zamiejska)

6:30

+ Józef Żmuda (od sąsiadów z Działów Krzęcińsko-Zelczyńskich) - Krzęcin 267

Niedziela 3 marca 2019 VIII Niedziela Zwykła

św. Kunegundy, zakonnicy; św. Marii Katarzyny Drexel, dziewicy

: 0

+ Stanisław Lelek (od wnuczki Justyny) - Msza święta odprawiona w Parafii MB Królowej Polski (ul. Zamiejska)

7:00

+ Kazimierz Chmielarczyk, Emilia i Franciszek Chmielarczyk

9:00

+ Zofia Jaworska - rocznica śmierci (od syna Zbigniewa z żoną i synem)

11:00

+ Janina Sojka - rocznica śmierci, Jan mąż

16:20

+ Janusz Leśniak - 4 rocznica śmierci

Poniedziałek 4 marca 2019 

święto św. Kazimierza Królewicza; bł. Jana Antoniego Farinay biskupa

: 0

+ Stanisław Lelek (od córki Krystyny z rodziną) - Msza święta odprawiona w Parafii MB Królowej Polski (ul. Zamiejska)

6:30

+ Anna Sekuła (od opieki Krystyny z rodziną) - Kraków

+ Maria Rzepisko (od wnuczki Alicji z rodziną)

Wtorek 5 marca 2019 

św. Jana Józefa od Krzyża, zakonnika; św. Wirgiliusza z Arles, biskupa

: 0

+ Stanisław Lelek (od wnuczki Klaudii) - Msza święta odprawiona w Parafii MB Królowej Polski (ul. Zamiejska)

6:30

+ Aniela Lesiak (od teściów Janiny i Stanisława Żmudów)