PARAFIA
NARODZENIA NMP
Intencje mszalne | Zapowiedzi      
Strona główna Historia Parafia Kronika Galeria Bierzmowanie Różności
    Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
         Licznik odwiedzinKlasa 1
Klasa 2
Klasa 3
Tematy prac
Pytania dla klasy 3
Zaangażowanie
Pomoce
Częsci Mszy świętej

      Zgodnie z decyzją księdza kardynała Franciszka Macharskiego, a potwierdzoną w czasie kanonicznej wizytacji naszej parafii przez księdza biskupa Kazimierza Nycza, przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowanie trwa w naszej diecezji (tym samym w naszej parafii) 3 lata i obejmuje okres nauki w gimnazjum.

      Jeśli ktoś, w uzasadnionych przypadkach, chciałby do bierzmowania przygotowywać się poza swoją rodzinną parafią powinien uzyskać odpowiednią pisemną zgodę księdza proboszcza.

      Na mocy złożonych przyrzeczeń w czasie zawierania związku małżeńskiego i przyjmowania przez dziecko sakramentu chrztu - prosimy rodziców o udzielenie swym dzieciom stosownej pomocy w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

Klasa I gimnazum - zapraszamy na spowiedź 2 października 2014 r. W tym czasie kandydaci otrzymają indeksy kandydata do bierzmowania, przystąpią do sakramentu pokuty i uszestniczyć będą we Mszy świętej. Po nabożeństwie będzie krótkie spotkanie organizacyjne.
       Kandydaci proszeni są o przesłanie na adres parafii e-maila (parafia@krzecin.eu) z następującymi danymi: imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail (te dane będą wykorzystane tylko przez parafię w celu lepszego kontaktu z kandydatami). Indeksy będą przygotowane tylko dla kandydatów, którzy wyrażą chęć przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii poprzez wysłanie wiadomości e-mail (lub złożenia danych w zakrystii - dla tych, którzy nie mają dostępu do poczty elektronicznej).
    Bardzo prosimy o wypelnienie testu z Ewangelii, ktory dostepny jest we wrzesniowym numerze gazety parafialnej
        

Klasa II gimnazjum - odbierze indeksy w czwartek 2 października 2014 r. przed sakramentem pokuty (indeksy będą przygotowane dla tych, którzy zakończyli przygotowanie za rok szkolny 2013/2014 i oddali indeks). Po nabożeństwie będzie krótkie spotkanie organizacyjne. 
    Bardzo prosimy o wypelnienie testu z Ewangelii, ktory dostepny jest we wrzesniowym numerze gazety parafialnej
     Indeksy niektórych kandydatów są w zakrystii i czekają na uzupełnienie.

Dróżki Kalwaryjskie dla I i II klasy gimnazujm - informacje na ten temat będą podane później. 

Klasa III gimnazjum - odbierze indeksy w piątek 3 października 2014 r. przed sakramentem pokuty (indeksy będą przygotowane dla tych, którzy zakończyli przygotowanie za rok szkolny 2013/2014 i oddali indeks). Indeksy będą w zakrystii. Kandydaci przystępują do sakramentu pokuty i uczestniczą we Mszy świętej.
     Indeksy niektórych kandydatów są w zakrystii i czekają na uzupełnienie.